טיפולים משמרים

כולנו רוצים לשמור על השיניים הטבעיות שלנו, הפעילות המרכזית של דנטלית הוא טיפולי שיניים משמרים ומניעתיים לכל המשפחה, אשר יאפשרו לכם לשמור על השיניים וליהנות מהן גם בגיל מבוגר. אנו ממליצים לכל אחד להגיע למרפאה לבדיקה תקופתית אחת לחצי שנה, ולטפל בבעיות שעשויות לצוץ לאורך הדרך. המטרה המרכזית שלנו היא לזהות את הבעיות מראש או בשלב ההתחלתי שלהן ולטפל בהן במהירות, לפני שהטיפול הופך למורכב ויקר מדי.

הטיפולים המניעתיים והמשמרים במרפאת השניים כוללים טיפולי חניכיים, הסרת אבנית, שחזורי חרסינה (סתימות) ושחזורים מכל הסוגים, טיפול שורש ואף עקירות שיניים במידת הצורך.

אנו ממליצים להגיע לבדיקה תקופתית אחת לחצי שנה, ולטיפול שיננית אחת ל-3-6 חודשים, בהתאם להמלצת הרופא.

סתימה בשן כואבת

מהם טיפולים שיניים משמרים?

מהי עששת?

מחלת העששת היא אחת ממחלות הפה הנפוצות ביותר, והיא הסיבה ל”חורים” המופיעים בשיניים. לעששת מספר גורמים הפועלים יחד –מזון מתוק ודביק ,חיידקים, היגיינה לקויה,שתיה מתוקה וחומצית, מחסור במינרלים, שתיית מים לא מספקת.

השילוב בין כל אלה גורם בסופו של דבר להמסת זגוגית השן, יצירת “חור” וחדירת חיידקים לתוכו. בשלב ראשון, החורים אולי אינם כואבים, אך הם גם קשים הרבה יותר לניקוי, ולכן החיידקים ממשיכים להתרבות בתוכם, להפריש עוד ועוד חומצה, והחורים ממשיכים לגדול.

אם העששת מטופלת בזמן, ניתן לנקות את ה”חור” ולבצע שחזור בקלות ובמהירות. אם העששת ממשיכה להתפתח, בסופו של דבר היא תגרום לדלקת בעצבים ובכלי הדם המצויים בתוך השן, והדבר יאלץ אותנו לבצע בשן טיפול שורש.

הסרת אבנית בשיניים

השיננית מבצעת טיפולים מניעתיים המיועדים לילדים ולמבוגרים כאחד, והם חשובים ביותר. טיפול השיננית השגרתי כולל הסרה של האבנית המצטברת על השיניים ושל הרובד החיידקי. בנוסף, השיננית מזהה דלקות, נסיגת חניכיים או מחלות חניכיים, מדריכה לצחצוח נכון ויעיל ולשימוש בעזרי ניקוי מתאימים.

אנו ממליצים לבקר אצל שיננית אחת ל-3-6 חודשים, ובכך לשמור על חניכיים ושיניים בריאות ולהימנע מהצורך בטיפולים מורכבים.

כמו כן תקבלו מהשיננית הסברים והדגמות על הדרך הנכונה לשמור על השיניים הן של הילדים והן שלכם.

שיננית בירושלים

איטום חרירים וחריצים

לעיתים מתפתחים באופן טבעי חריצים בשיניים הטוחנות, אשר מברשת השיניים אינה מצליחה לחדור אליהם ולנקות אותם משאריות מזון וחיידקים.

על-כן, כדי שלא תתפתח בחריצים אלה עששת, אוטמים את החריצים בחומר קשיח כצעד מניעתי ומונעים את הצורך בסתימה, בשלב מאוחר יותר.

בדרך כלל מבצעים איטום חריצים באופן יזום בילדים בלבד, מתוך מחשבה שאם לא התפתחה עששת בחריצים עד גיל הבגרות, היא לא תתפתח גם בהמשך.

שחזור וסתימה

כאשר שן נתקפת בעששת או ריקבון כתוצאה מהפרשת חומצה על ידי חיידקים, יש להסיר את הרקמה הנגועה ולשחזר את החלק החסר בחומר שחזור. בלשון העממית, נקראת הפעולה "סתימה".

קיים מגוון של חומרי שחזור ולכל חומר היתרונות שלו, והרופא יבחר את החומר הרצוי לשחזר בעזרתו את השן, בהתאם לשיקולים שונים כמו אסתטיקה, מצב השן, רמת העששת וכדומה

אנו מקפידים על ביצוע שחזורים במראה אסתטי וטבעי, המתאימים לגוון השן, באמצעות חומרים מרוכבים מתקדמים ואיכותיים שאינם מכילים מתכות..

סתימה בשן כואבת

טיפולי חניכיים

החניכיים הן מנגנון האחיזה של השיניים בתוך עצם הלסת. תפקידן, בין היתר, הוא לשמור על אחיזתן של השיניים בתוך הלסת  ובחלל הפה. הצטברות של חיידקים ואבנית בשיניים וסביבן עלולה לגרום לדלקת בחניכיים ולפגוע במנגנון אחיזת השן.

 

בהיעדר טיפול, החניכיים יהיו רגישות וידממו באופן קבוע, העצם תיספג עם הזמן והאדם הסובל מהתופעה יסבול מנסיגת חניכיים, מרגישות בעת אכילת מאכלים חמים או קרים, משיניים מתנדנדות ועד לאובדן שיניים. חשוב להתייחס להיגיינת הפה ולטפל בכל בעיה שמתעוררת, גם אם זו דלקת "קלה" או דימום שעובר.

 

במצבים מורכבים, כאשר לא הצלחנו למנוע את דלקת החניכיים, נדרשים טיפולים לשליטה על הדלקת החל מהקצעות שורשים דרך ניתוחי חניכיים עם או ללא עירוב עצם הלסת, ועל כן המטופל יופנה לפריודונט, רופא מומחה למחלות לחניכיים. בשלב הראשון הפריודונט יאבחן את המצב הנתון וימליץ על מהלך טיפולי שמטרתו הראשונה היא מניעה של כל פגיעה נוספת במנגנון התאחיזה של השיניים.

 

בשלב השני, יש אפשרות לנסות לתקן בהליך כירורגי נזקים שנגרמו לתאחיזת השיניים בלסת. אם מדובר בנזק פונקציונלי, הרצון הוא לנסות לשפר את תאחיזת השיניים חזרה בלסת. במקרים של נזק אסתטי נרצה להחזיר את המראה של החיוך האסתטי ואת החניכיים למקומם (סמוך לכותרת השן) ולשפר את המראה של חניכיים נסוגות.

טיפולי שורש

אם נגע עששתי לא מטופל בזמן, הוא ממשיך לגדול ולחדור פנימה אל מעמקי השן, וגורם נזק לעצבים ולכלי הדם המצויים במוך השן. כך, נגע שהיה יכול להיגמר בשחזור פשוט, מגיע לבסוף לדלקת המחייבת לבצע טיפול שורש.

במסגרת טיפול השורש, נבצע ניקוי יסודי של תעלות השורש ונסלק משם את הרקמה הדלקתית ואת הגורמים המזהמים. לבסוף, ננקה את השן מעששת ונשחזר אותה. במרבית המקרים, בעקבות טיפול השורש יהיה צורך לבצע בשן גם מבנה וכתר.

עם זאת, כאשר טיפול השורש נדרש, איכות הטיפול עומדת בראש סדר העדיפויות שלנו, ואנו מבצעים את הטיפול בעזרת מכשור מתקדם וטכנולוגיה חדשנית, המאפשרים ביצוע טיפולים מהירים יותר, יעילים יותר, אסתטיים יותר ותוך דגש על תהליך ריפוי מהיר ונעים יותר למטופל.

יש לכם שאלה בנוגע למאמר הזה? או כל שאלה אחרת? חייגו אלינו!

כי לנו חשוב שתמיד תהיו עם חיוך

02-5004856