יישור שיניים

לנו בדנטלית חשוב שהחיוך שלכם יהיה הכי יפה שאפשר .

בשנים עברו יישור שיניים היה בעיקר נחלתם הבלעדית של בני העשרה וילדים, היום, הטיפול ליישור שיניים אינו מיועד רק לבני העשרה אלא גם למבוגרים.

מומלץ להקדים ולהתחיל לטפל בשיניים בגיל צעיר ומוקדם ככל האפשר, טיפול בגיל צעיר יביא בהכרח לתוצאות טובות ויעילות הרבה יותר.

האורתודנטים שלנו הינם מהמומחים בתחומם ויתנו לכם תוצאה מושלמת. ומגוון פתרונות לילדים ונוער ולמבוגרים.

אורתודנטים בירושלים

באלו נסיבות צריך יישור שיניים?

אסתטיקה ונראות- הלסת משפיעה על כל מבנה הפנים. כאשר השיניים או הלסת במצב לא תקין הן יוצרות הפרעה אסתטית ואי נעימות.

רפואי- סגירה נכונה של השיניים היא תנאי לתפקוד תקין של מערכת הלעיסה כולה, וכן לבריאות השיניים, החניכיים ומפרקי הלסת.

מתי אפשר להתחיל את תהליך יישור השיניים?

רוב טיפולי יישור השיניים מתבצעים בגילאים 11-17 שזה הגיל שבו שיני החלב מתחלפות בשיניים קבועות, אך קיימים מצבים שמומלץ להתערב עוד לפני כדי למנוע החמרה ואף להניב תוצאה מהירה ואפקטיבית יותר.

תהליך הטיפול

אורתודנט מומחה ליישור שיניים

הרופא יבדוק את התיק הרפואי, יבצע הערכות, יסקור צילומי רנטגן של הפה והפנים ויערוך מדגם מדויק של השיניים. לאחר הבדיקות יתאים הרופא את תכנית הטיפול הטובה ביותר. בדרך כלל בביקור השני הרופא יחזור ויבדוק את תכנית הטיפול ולאחר מכן יעריך את מספר חודשי הטיפול ויקבע את שלבי ההליך המעשי. לרוב, יישור שיניים נפרס לזמן ארוך יחסית (כשנתיים) כאשר משך ההליך משתנה בהתאם לגיל המתרפא והשיטה בה יבוצע היישור.

שיטות מובילות ליישור שיניים:

כיום קיים מגוון רחב של פתרונות, אשר מותאם לכל מטופל בהתאם לצרכים הרפואיים וצרכיו האישיים של המטופל, אנו נסקור את השיטות הנפוצות, המלצה על השיטה הטובה ביותר עבורכם תינתן בפגישת ייעוץ עם האורתודנט

יישור שיניים IROK

יישור שיניים איירוק הוא טיפול מהפכני וחדשני שנשען על טכנולוגיית לייזר תלת ממדית ממוחשבת בשם Orthorx-logo. שיטת IROK היא המקבילה ליישור אינוויזליין הוותיק והמוכר כשבאמצעותה ניתן לעבור יישור שיניים בלתי נראה בעזרת סדרת קשתיות שקופות המותאמות באופן אישי לכל מתרפא ועד לקבלת קשת שיניים ישרה ומושלמת.

יישור שיניים אינויזליין

אחת השיטות המודרניות בהן מבצעים יישור שיניים בישראל היא שיטת יישור שיניים אינויזליין המכונה לעיתים יישור שיניים שקוף או יישור שיניים ללא גשר, לפניכם הסבר מלא כיצד מבוצע ההליך, יתרונות אל מול השיטה המסורתית (פלטה לשיניים) ופירוט המצבים בהן השיטה מתאימה

יישור שיניים דמון - Damon

היא טכניקת טיפול חדשה יחסית המייתרת את הצורך בקשירות אלסטיות או מתכתיות (אין גומיות והסמכים ננעלים בכוחות עצמם), מה שמאפשר טיפול חופשי ממתח ולחץ. משתמשים בקשתות קלות שאינן ניתנות לעיוות או לשינוי בצורה, היוצרת תנועת שיניים מהירה יותר ולוחצת פחות. זהו טיפול שהוכח קלינית, שאינו מצריך בדרך כלל עקירות, המבוצע ללא הרחבה מהירה של החיך.

יישור שיניים קליר אליינר

טכניקה מתקדמת שמצריכה שימוש בסדים שקופים ונסתרים שעלותה נמוכה יחסית לשיטות אחרות ואשר אינה עושה שימוש באלמנטים מתכתיים (סמכים, ברגים, חוטי מתכת וכדומה). את הסדים השקופים והנוחים במיוחד ניתן לשלוף ולנקות בקלות ובכל עת (בעיקר לפני האוכל). ה- Clear Aligner מתאים למצבים קלים יחסית והוא מצריך בממוצע 6 עד 8 חודשי טיפול.

יישור שיניים שקוף (באמצעות פלטות שקופות)

יישור שיניים בטכניקה זו מהווה חלופה לשימוש בסמכים. במסגרת הטיפול מותאמת למטופל סדרה של פלטות שקופות נשלפות. פלטות אלה יש להרכיב לאורך כל שעות היממה, למעט זמני אכילה וצחצוח השיניים.

יישור על ידי סמכים (קוביות)

זהו הטיפול הנפוץ ביותר ובמסגרתו מדביקים סמכים (קוביות) ממתכת לשיניים ומחברים ביניהם באמצעות חוט מתכת שעליו קפיצים שונים. החוט מוצמד למקומו בעזרת גומיות קטנות בשלל צבעים על פי בחירת המטופל וכאשר החוט נמתח הוא מפעיל לחץ על השיניים שגורם לתזוזתן בכיוון המבוקש.

יישור שיניים לינגואלי (גשר פנימי בלתי נראה)

טכניקה פופולארית במיוחד שבאמצעותה ניתן לטפל כמעט בכל ליקויי הסגר (בשונה משיטות אחרות שצריך לבדוק האם המתרפא מתאים להליך). ביישור שיניים לינגואלי (לשון) מדביקים על החלק הפנימי של השיניים סמכים (קוביות) בלתי נראים לפרק זמן של שנה וחצי עד שנתיים (בהתאם לליקוי).

שמירה על היגיינה

כאשר מתחילים בטיפול של יישור שיניים נורא קשה לשמור על היגיינת הפה, לאחר כל ארוחה חשוב לנקות את השיניים ולדאוג לתקינותם. הגשר לעיתים גורם להצטברות של אוכל בפה, מה שיכול להרוס את הטיפול ולהפסיקו.

יש לכם שאלה בנוגע למאמר הזה? או כל שאלה אחרת? חייגו אלינו!

כי לנו חשוב שתמיד תהיו עם חיוך

02-5004856