שאלות נפוצות

הבהרת שיניים באור כחול – הלבנת שיניים בקרן אור כחולה, או בשמה האחר: הלבנת שיניים בלד (LED) הינה שיטה של הלבנה שעובדת באופן שמזכיר מאוד את טכניקת הלבנת השיניים בלייזר, אם כי מעט עדינה יותר. גם כאן המטפל מורח על השיניים המולבנות ג'ל מלבין שריכוזו החל מ 15% ועד 25% ועל מנת להחדיר את חומר ההלבנה הזה אל השיניים מקרינים עליו תאורת לד.הלבנת שיניים בלד אורכת עד 60 דקות ובדרך כלל טיפול בודד כבר מאפשר לכם לראות תוצאות מרשימות למדי. מה שטוב במיוחד בטיפול הלבנת שיניים בקרן אור כחולה הוא היעילות הגבוהה והמהירה שלו בהלבנת השיניים לצד הפגיעה המצומצמת בהשוואה ללייזר. עם זאת, גם בשיטה זו אתם עלולים לחוש רגישות בפה בעקבות ההלבנה. אנו משתמשים בשיטה חדשנית זאת במחיר מצחיק שנוכל לספר לכם עליו במרפאה.


כשעתיים לאחר הטיפול ניתן להתחיל לאכול. אך חשוב לשמוע את הוראת הרופא המדויקת.

בדנטלית משתמשים כמעט רק בסתימות לבנות. אנחנו רוצים להוציא אתכם עם השיניים הכי מושלמות שאפשר

לעיתים נדירות הרופא יאלץ להשתמש בסתימה כסופה. תלוי לפי שיקול דעתו המקצועי

מצד אחד, טיפול השורש איננו טיפול קצר, אך גם לא ניתן לומר שהוא טיפול ארוך. כן חשוב לציין, כי במקרים בהם הבדיקה הכללית תמצא כי המטופל צריך לבצע יותר מטיפול שורש אחד, יהיה כדאי לפצל אותם. הבעיה לרוב איננה בביצוע הטיפולים יחד, אלא זה בעיקר המחסום המנטלי והחשש של המטופלים. טיפול שורש בודד לוקח בין 20 דקות לשעה. שימו לב כי ישנה המלצה לטיפול המשך של טיפול השורש, שהוא התאמת כתר.

עלות הטיפול משתנה ממקרה למקרה ומהמצב הרפואי של השיניים. יש לקבל חוות דעת מהאורתודנט לאחר תהליך צילום פנורמי ורנטגן.

 שומר מצב תלוי לפי רגישות הפה והתהליך ועל פי הוראת הרופא.

כלל לא. הקיבוע נשאר בפה כל הזמן יתכן שבהתחלה תתקשו להתרגל לתחושה אך לאחר זמן לא שמים לב  לזה כלל..

כן, וודאי במרפאתנו מאפשרים להשתמש בגז צחוק בטיפולים רבים

יתרונות הטיפול בגז צחוק מפחית רמת חרדה

גז הצחוק משרה תחושת אופוריה ונינוחות. הודות לאפקט המרגיע שלו, גם מטופלים עם שיתוף פעולה בעייתי יצליחו לקבל טיפול; השימוש בו מאפשר להימנע פעמים רבות מטיפול בהרדמה מלאה.

מפחית תחושת כאב

גז צחוק משפיע על המטופל תוך פרק זמן קצר כמשכך כאבים ומעלה את סף הרגישות לכאב.

גז הצחוק מסייע גם במקרים של דלקת חריפה, כאשר זריקת האלחוש המקומית לא תמיד אפקטיבית.

 

כן, מאוד החניכיים במעשנים אינם נוטים לדמם עקב כיווץ כלי הדם בהשפעת הניקוטין ולכן על פי רוב המעשנים אינם שמים לב ואינם מודעים להתקדמות מחלת החניכיים בפיהם, אלא רק בשלבים מאוחרים ולכן, יש חשיבות רבה לביקור סדיר במרפאת השיניים ואצל שיננית, למטרות זיהוי מוקדם ומניעה.

אוכלוסיית המעשנים מהווה למעשה קבוצת סיכון, שהנמנים עליה מצויים בסכנה גדולה יותר לפתח מחלות וסיבוכים שונים.

 במרבית המקרים, שיני הבינה מתחילות לבקוע בסביבות גיל ההתבגרות, ומסיימות את בקיעתן בגיל , בדרך כלל, בסביבות גיל 20. בניגוד לשיניים אחרות, במקרים רבים, אין בלסתות מספיק מקום לבקיעה תקינה של שיני הבינה. מצב זה, של שן בינה כלואה או שן בינה שבקעה במנח לא תקין,  עלול ליצור מספר בעיות, שהפתרון שלהן העלולות להוביל לעקירה של השן, בהן:

התפתחות של עששת

התפתחות של דלקת חניכיים, המתבטאת בנפיחות, כאבים ואודם

התפתחות של ציסטה בסביבת השן הכלואה

שאריות מזון שנכלאו בסביבת שן הבינה

צורך בטיפול אורתודנטי (יישור שיניים)

צורך בטיפול אורטוגנטי (ניתוח ליישור שיניים ולסתות)

ועוד

מומלץ לבקר אצל שיננית אחת לחצי שנה לסילוק אבנית; באותה הזדמנות כדאי לבקש מהשיננית הדרכה לשימוש נכון באביזרים השונים לשמירה על היגיינת הפה. ביקור שגרתי אצל השיננית רצוי שיתחיל בגילאים 7-6 כשבוקעות כבר השיניים הקבועות

שילוב של ניקוי בחוט דנטלי ברוטינת היגיינת הפה שלכם תעזור בטווח הרחוק בשמירה על השיניים והחניכיים שלכם בריאות. יתרה על כך, פעולה זו הינה אמצעי מונע-מחלות טוב עבור בריאותכם הכללית. אחרי הכול, נטען כי בריאות פה ירודה יכולה להוביל לבעיות בריאות רציניות, כגון מחלות לב וסכרת.

כך שבפעם הבאה שאתם עומדים לצחצח שיניים, שקלו להעביר חוט דנטלי גם כן אחר כך. התחילו להשתמש בחוט דנטלי לפחות פעם ביום. זה הרגל פשוט ששווה לסגל לעצמכם, והוא ישפר את הריח מהפה שלכם, את החיוך שלכם, ואת הבריאות הכללית שלכם.

סכנות השימוש במי פה

 

מי פה מכילים מגוון רחב של חומרים, אשר לחלק מהם יש השפעה ישירה לא רק על חלל הפה, אלא גם על איברים אחרים בגוף – ולא תמיד לטובה. החומר העיקרי עליו מתבססים כל סוגי מי הפה הינו אלכוהול, חומר פשוט לכאורה, הנועד לחיטוי. אך מעבר לחיטוי של חלל הפה ומעבר לפגיעה בחיידקים הרעים הנמצאים בו, הרי שהאלכוהול פוגע גם בחיידקים הטובים ובכך מפר את האיזון הטבעי של הגוף.

חומרים נוספים שלא מומלץ לצרוך, אך קיימים בשטיפות הפה ההיגייניות, הינם חומרים  אנטי בקטריאלים, כמו כלוריקסידין, אשר נמצאים במי הפה, עלולים לפגוע בחיידקים הבריאים של הקיבה – אלו שנועדו להגן עליה. כך, שאם בטעות נבלע חלק ממי הפה, באופן תדיר, אנחנו עלולים לגרום לפגיעה.

 

כימיקל נוסף שמצוי במי פה הינו טריקלוזן, אשר משבש את המערכת ההורמונלית שלנו. סכנה נוספת העלולה להיווצר כתוצאה משימוש במי פה הינה היחלשות של האימייל, החומר המגן על השן.

מעשנים? אל תשתמשו במי פה

שימוש נכון ומדוד במי פה לא יפגע בבריאות שלכם בצורה הרסנית, אך ישנם אנשים אשר בהחלט לא מומלץ להם להשתמש במי פה, ואלו הם אוכלוסיית המעשנים. מרבית המעשנים סובלים מריח רע מהפה, וכתוצאה מכך צורכים בכמות גבוהה יותר מי פה, על מנת לרענן את הנשימה.

 

השילוב בין עישון, היוצר חלל פה יבש, עם חומרים אנטי בקטריאליים המיועדים להרוס את החיידקים בפה, עלול להעלות את האחוזים לחלות בסרטן הפה.

החלופות האפשריות למי פה

אם תשאלו את רופאי השיניים האם קיימת חובה להשתמש במי פה, רובם יגידו שלא, אלא אם כן אתם סובלים ממחלת חניכיים המצריכה שימוש במי פה מיוחדים. אז מה ניתן לעשות על מנת להשלים את פעולת צחצוח השניים ולשמור על היגיינת הפה?

 

הפתרון פשוט. שטיפה הפה עם סודה לשתייה אחת ליום. היתרון בכך טמון בעובדה כי הסודה מפחיתה את רמת החומציות של הפה ובכך מעודד את היווצרותם של החיידקים הטובים. אפשרות פשוטה ונוספת היא מסטיק ללא סוכר, אשר מגביר את ייצור הרוק ויוצר סביבה נוחה להתרבות החיידקים הטובים.

נראה כי השימוש במי פה אינו הכרחי, ולא קיימת התוויה רפואית לשטיפת הפה עם מי פה. אך מומלץ תמיד להיוועץ עם רופאי השיניים, על מנת לקבל חוות דעת אישית המתאימה למצב בריאות השיניים והחניכיים. במידה ואין כזו, אתם בהחלט יכולים לפטור את עצמכם מהצורך לרכוש מי פה.

החלפת סתימה היא הליך שגרתי

מחקר מקיף אסף נתונים מרופאים רבים ומצא שאין הבדל באורך חיי הסתימה בהשוואה בין חומר סתימת אמלגם לבין חומר לסתימה ה"לבנה", כאשר הסתימות בוצעו על ידי רופא מיומן. ניסיון הרופא המטפל והקפדה על כללי ביצוע ושימוש בעזרים ייחודיים לטיפול בסתימות הלבנות יקנו למטופל גם סתימה יפה ואסתטית וגם סתימה שתחזיק שנים רבות.

בדנטלית מבצעים סתימות לבנות ומשתמשים בחומרים מובילים בתחום וכן בציוד עזר מיוחד לטיפול זה. הרופאים שלנו מיומנים והם הגורם הקובע בהצלחת הטיפול. ניתן לפתור כמעט את כל המקרים שאנו נתקלים בהם בטיפול פשוט עם סתימה "לבנה" איכותית, יפה ובריאה אשר תיתן מענה לשנים רבות מאוד.